Depolama Sistemleri

IMG_6265 copy

Malzeme Dolapları

        Laboratuvarlarda kullanılan çeşitli malzemelerin depolanmasında kullanılabildiği gibi gerektiğinde Ofis dolapları olarak ta kullanılabilir. Standart Dolap Yükseklikleri 1900 mm dir Dolap Genişlikleri 450 / 500 / 600 / 900 / 1000 / 1200 mm olup Derinlikleri ise 400 / 500 mm dir.

        Her ünitenin ayarlanabilen 4 adet rafı vardır. Taban ve üst şapka ile birlikte 5 göz oluşur.Raflar istenilen aralıklarda ayarlanabilir. Ünitelerdeki her rafın taşıma kapasitesi 30 kg dır. Bazı özel durumlarda raflara alttan takviye yapılarak taşıma kapasitesi artırılabilir.Malzeme dolapları camlı olarak da üretilmektedir. Bu sayede içersinin rahatlıkla görünmesi sağlanmaktadır.

Tüp Dolapları

       

        Gaz hazırlık odası bulunmayan laboratuarlarda tüplerin güvenle saklanabilmesi için üretilmiş dolaplarıdır. Dolapta bulunan rampası sayesinde tüplerin değişimi kolaylıkla sağlanmaktadır. Galvaniz sacdan üretilmiş ve anti asit Epoxy boya ile boyanarak 200 derecede fırınlanmıştır.

       Tek cidarlı ve Çift cidarlı olarak iki tipte üretilir. Çift cidarlı modelde, yan, alt ve üst kısmında hava akım boşluğu oluşturulmuştur. İç paneller menfezlidir ve açığa çıkan kimyasal buharlar ve kokular bu menfezlerden, dolabın üzerindeki egzoz tahliye ağzına ulaşır. Bu kısımdan ventilasyon sistemine bağlanır. Dolabın içerisinde Manifold ve tüplerin bağlanabileceği düzeneği vardır.

Standart Dolap Yükseklikleri 1900 mm dir Dolap Genişlikleri 600 / 1200 mm olup Derinlikleri de her iki tipte 560 mm dir..

        Ventilasyon sistemi ayrıca kurulur. Laboratuar dışında konuşlandırılacak tüpler ve Manifoldlar için Kafes sistemi oluşturulabilir. Kafes sistemde ön ve iki yan kısım tel kafes şeklindedir. Kilitli giriş kapısı vardır. Kafes sistemin üst kısmı ise eternit veya benzeri malzemelerle kapatılır. 

Metal Raf Sistemleri

       

        Metal raf sistemleri genellikle laboratuvarların depo alanlarında ve soğuk hava depolarında kullanılır.Tüm Raflar, muhtelif kalınlıklarda Galvaniz sacdan üretilmiş ve anti asit Epoxy boya ile boyanarak 200 derecede fırınlanmıştır. Soğuk Hava ve benzeri alanlarda kullanılacak raflar isteğe bağlı olarak 316 AISI Cr / Ni Paslanmaz çelikten de yapılabilir.Tüm sistem tamamen demontedir ve Raflar istenilen aralıklarda ayarlanabilir. Her ünitenin ayarlanabilen 4 adet rafı vardır.

       Ünitelerdeki her rafın taşıma kapasitesi 50 kg dır. Bazı özel durumlarda raflara alttan takviye yapılarak taşıma kapasitesi artırılabilir. Bu sistemlerde Raf derinlikleri ve boyları ile yükseklikleri artırılabilir.

Teknik Özellikler

Genişlik (mm)
600/900/1200
Derinlik (mm)
500
Yükseklik(mm)
900-1950

Aksesuarlar

Menteşe
110° /170° /270° Açılabilen Menteşe
Kulp
Kimyasallara Karşı Dayanıklı Kulp
Çekmece Rayı
Metal Yanaklı Frenli Ray / Teleskopik Frenli Ray
Raf
Çıkarılabilen Sabit Raf

Malzemeler

Dolap Gövdeleri
Melamin Kaplı Yonga Levha / MDF Lam /
Galvaniz Çelik
Dolap Kapakları
Melamin Kaplı Yonga Levha / MDF Lam /
Laminat Kaplı / Akrilik Kaplı / Galvanize Çelik / Cam

Ürün Seçenekleri