Çeker Ocak Nedir?

Çeker Ocak , içerisinde yapılacak deney ve testlerde açığa çıkacak yoğun ısı, koku ve asit buharlarını emniyetli ve standartların öngördüğü kriterlerde laboratuar ortamına yayılmadan tahliye eder. GreenLab, kullanıcıların güvenliğini düşünerek dünyada kabul görmüş standartları takip eden laboratuvar tezgahları üretmektedir.

        GreenLab çeker ocakları; EN 14175, ASHARE 110 ve CE standartlarına uygun dizayn ederek üretilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Yapılacak testlerde kullanılacak Gaz, Su ve Elektrik sistemleri de yapısal olarak kendi üzerindedir. Servislerde, Ön camda, Alt dolaplarda, çalışma Tezgâh Yüzeyinde ve Havalandırma sistemlerinde kullanım özelliklerine göre değişik alternatifler kullanılabilir.

 Çeker Ocaklar, galvanizli sacdan üretilmiş olup, tüm yüzeyleri asit ortamına karşı yüksek derecede dayanımı olan 60 mikron kalınlığında anti asit Epoxy boya ile boyanarak 200 derecede fırınlanmıştır. Yan paneller , Çeker Ocağın taşıyıcı kısmını oluşturacak ve ön camın yukarı aşağı hareketini sağlayan ağırlık sistemini muhafaza edecek tarzda dizayn edilmiştir. Çeker Ocağın iki yan panelinin ön kısmında iki adet dikey servis kolonu bulunur. Bu servis kolonlarının bir tanesi elektrik hatları ve armatürleri, diğer bir tanesi ise gaz hatları ve iç kısımdaki nozullara kumanda eden dış kontrol vanalarının emniyetli bir şeklide monte edilebileceği tarzda dizayn edilmiştir.
 
Yanıcı ve patlayıcı maddelerin kullanıldığı laboratuvarlar için özel olarak üretilmektedir. Çeker Ocakta kullanılan Elektrik aksamı ExProof olmalıdır.
 ilaç, kimya laboratuarları ile hastaneler başta olmak üzere zehirli gaz salgılayan maddeler ile güvenli bir biçimde çalışabilmeyi sağlayan, camekan ile kaplı bir çeşit çalışma alanıdır. aynı zamanda laboratuvara ait havalandirmanın yardımcı unsurlarındandır. düşünülenin aksine davlumbaz gibi dahili bir emişten ziyade çatıda konuşlandırılan güçlü emiciler ile birlikte kullanılır.